*Gameplay:

*Fiecare meci va incepe cu o runda de cutite. In aceasta runda toti jucatorii au obligatia sa lase orice fel de arma (inclusiv bomba) in baza. Pentru disputarea rundei, echipele se vor intalni intr-un loc al hartii desemnat de arbitrul meciului. Daca vreunul din jucatori aduce o arma in acest loc, echipa din care face parte va pierde runda. Daca jucatori din ambele echipe aduc arme, castigatoarea rundei va fi stabilita de arbitru.

*Este interzisa folosirea cheat-urilor, bug-urilor de pe harti si scripturile de silent defuse. Utilizarea acestora duce la pierderea meciului.

*Adresarea de injurii sau amenintari arbitrului sau altui jucator duce la pierderea meciului de catre echipa din cate jucatorul vinovat face parte.

*Nick-urile / tag-urile obscene sau ofensatoare nu vor fi premise, la 3 avertismente echipa din care face parte jucatorul va pierde meciul.

*In timpul meciurilor jucatorii trebuie sa aiba nick-ul prezentat la inscriere.
Un reprezentant al echipei  trebuie sa fie pe MESS  cu cel putin 30 min inainte pentru a afla serverul pe care se va juca meciul.

*In timpul meciului daca apar probleme (ex. deconectarea unui jucator) arbitrul poate pune pauza, dar numai in freezetime, iar pauza nu poate dura mai mult de 15 min. Daca dupa acest timp jucatorul nu a fost inlocuit de o rezerva sau s-a intors, echipa va pierde meciul.

*Pe durata cupei, fiecare echipa va avea 2 wildcard-uri pe care le va putea folosi pentru a amana un meci. Folosirea acestor wildcard-uri se va face prin intermediul forumului cu cel putin o ora inainte meciului.

*Daca o echipa nu se prezinta la meci si nici nu a anuntat un wildcard, echipa va pierde meciul cu 30–0.

*Daca dupa maxim 15 minute de la ora oficiala a meciului niciuna din echipe nu este completa, echipa cu cei mai putini jucatori va pierde meciul, in cazul in care echipele au un numar egal de jucatori (ex. 3vs3) ambele echipe vor pierde meciul cu 30-0.

*Orice neregularitate in timpul meciului va fi comunicata arbitrului sau va fi postata pe forumul cupei.

*Pe durata cupei nu va fi permis suferitul de niciun fel.

*Acest regulament poate fi modificat fara o notificare prealabila, de aceea va sugeram sa verificati aceasta pagina regulat. De asemenea in cazul situatiilor neprevazulte in acest regulament, o solutie va fi stabilita de la caz la caz de catre arbitru si/sau organizatori.

* Informatii generale:

* Inscrierea se va face prin intermediul website-ului.

* Fiecare echipa  va declara 5 jucatori si optional 1 rezerva.

* Hartile oficiale vor fi: de_dust2, de_inferno, de_nuke si de_train.

* La fiecare meci va fi disponibil un server HLTV pe care se vor putea conecta spectatorii si care va inregistra meciul, iar demo-urile vor fi disponibile ulterior pentru download.

* Zilele si orele oficiale de concurs vor fi stabilite de organizatori si vor fi anuntate cu minim 3 zile inainte.